Sprediķis Kristus augšāmcelšanās svētkos
Jesaja 25:8-9, Ap. Darbi 13:32-35, Jāņa ev. 20:1-10
Šodien ir Lieldienas un galvenā tēma, ka Jēzus IR augšāmcelies. Tas ir pirmais un galvenais šodien. Jēzus ir uzvarējis nāvi, atvēris ceļu uz Debesu Valstību un Viņš dzīvo un valda. Vecās Derības lasījumā ir pieminēts, ka Viņš ir uzvarējis nāvi. Šis pravietojums tika uzrakstīts aptuveni 700 gadus pirms tas notika. Šeit ir pravietojums par šodienas notikumu, par Jēzus augšāmcelšanās.
Otrajā lasījumā ir pieminēts par izpildi, par šī pravietojuma piepildījumu. Dieva vārds piepildījās un piepildīsies, Dieva solījumi bija un ir patiesi. Te tiek paskaidrots, ko Jēzus augšāmcelšanas nozīmē, kādas tam ir sekas. Būtu daudz ko pieminēt šajā sakarā, bet galvenais ir, ka ceļš ir atvērts uz Debesu Valstību tiem, kuri tic un nožēlo grēkus. Evaņģēlijā dzirdējām, ka Marija Magdalēna gāja uz kapu, kad vēl bija tumsa. Viņa vēl nav atradusi Jēzu, viņai vēl nav pārliecība, ka Viņš ir augšāmcelies, un viņa burtiski atrodas tumsā. Līdzībā tas pat attiecas uz visiem. Ja tu neesi atradis Jēzu, ja tev nav pārliecība, ka Viņš ir augšāmcelies, tu atrodies tumsā pārnestā nozīmē. Pašreiz daudzi šausminājas un ir pārsteigti, par tām zvērībām, kas ir notikuši Ukrainā. Un pamatoti, ļoti pamatoti šausminājas, bet nav īsti pamatots būt pārsteigtam.
Visos laikos un visās vietās cilvēks mēģina uzbūvēt gaisa pilis ap sevi, ka viņš ir labs un inteliģents, ka viss paliek labāk un attīstās pozitīvi uz augšu. Bet tā nav patiesība. Cilvēks ir ļauns un grēcīgs. Tā ir diemžēl patiesība. Un nav tikai Krievijā, bet visur. Ko Trīsvienīgais Dievs grib mums mācīt caur notikumiem Ukrainā? Būtu daudz ko pieminēt, bet viena būtiska lieta ir, ka bez Jēzus un Viņa augšāmcelšanas, mēs visi atrodamies tumsā. Nav tik traki, ka viss šajā pasaulē ir skumīgi, slikti un bezcerīgi, bet.. Visur, ātrāk vai vēlāk, vairāk vai mazāk, kaut kas sanāks greizi, jo, cilvēks ir ļauns un grēcīgs. Tāpēc, ja liekam savu cerību uz šo pasauli, mēs būsim sarūgtināti. Kaut kas tamlīdzīgs Ukrainas notikumiem ir noticis daudzas reizes iepriekš, un notiks daudzas reizes vēl, kamēr šī pasaule pastāvēs.
Tāpēc Trīsvienīgais Dievs grib mācīt mums likt savu cerību uz Jēzu, uz Viņa augšāmcelšanos un uz Debesu Valstības svētlaimi. Tur augšā būs labi, bet ne zemes virsū. Kā iegūt optimismu un pārliecību par gaišāko nākotni kopā ar Jēzu? Ir jādara kā Marija Magdalēna. Ir rakstīts, ka viņa skriešus devās, lai noskaidrotu visu par Jēzus augšāmcelšanos. Nav gluži pareizi tulkots te. Orģinālvalodā ir rakstīts, ka viņa tūlīt, nekavējoties skrēja. Tūlīt, nekavējoties ir jāpārliecinājas, ka Jēzus ir augšāmcelies, ka Viņš dzīvo un valda. Kāpēc nekavējoties? Tāpēc, ka daudz saistībā ar Jēzu ir negaidīts. Gandrīz visi bija pārsteigti un no sākuma šaubijās par Jēzus augšāmcelšanos. Gandrīz visiem šis bija negaidīts notikums. Tomēr, kaut gandrīz visiem negaidīts, Jēzus augšāmcelšanās bija īsts un patiess notikums. Tas pats princips attiecas uz mūsu nāvi un uz Jēzus otro atnākšanu. It kā visi zin, ka viņiem būs jāmirst. Bet maz ņem to nopietni un maz sagatavojas tam. Ne vienmēr, bet noteikti bieži, nāve nāk negaidīta.
Tāpat arī Jēzus otrā atnākšana, lai tiesātu dzīvos un mirušos nāks negaidīt, brīdī, kad mēs to negaidām. Tāpēc ir jādara kā Marija. Nekavējoties ir jāiegūst pārliecība, ka Jēzus ir augšāmcēlies, dzīvo un valda. Lai tu esi sagatavots fiziskai nāvei un Jēzus otrai atnākšanai. Marijas galvenā problēma bija, ka viņa nezināja, kur atrast Jēzu. Bet te mums ir daudz labāks izejpunkts, jo, mēs zinām, kur atrast Jēzu. Jēzus ir atrodams Bībelē, lūgšanā, altāra sakramentā un draudzes kopībā. Tās ir īstas vietas, kur atrast drošību, pārliecību, prieku un optimismu. Ir rakstīts, ka Jānis redzēja un ticēja. Un tā tam jābūt arī mums. Laikam kādam liekas, ka šis sprediķis ir pārāk drūms un pesimistisks, šodien taču ir prieka diena. Un ir taisnība, ka līdz šim tonis ir bijis diezgan pesimistisks, jā. Bez pārliecības par Jēzus augšāmcelšanos pesimismam ir stiprs pamatojums, un optimismam trūkst pamatojums, bet..
Kad mēs redzam un ticam, tad optimismam ir savs laiks. Ja mēs skatāmies nedaudz uz priekšu Bībelē varam pamanīt, ka beigās gan Marija, gan Jānis un Pēteris ir pavisam priecīgi un optimistiski. Kaut viņi bija drūmi un uztraukti no sākuma. Un pārliecība par Jēzus augšāmcelšanām bija tas, kas visu mainīja. Vārds dzīvība būtu galvenais, lai raksturotu visu saistībā ar Jēzus augšāmcelšanām. Mums ir pirmkārt dzīvs Kungs Jēzus Kristus, kas parādās un darbojas caur dzīvo kristīgo baznīcu. Un ja mums ir īsta ticība Jēzum un Viņa augšāmcelšanām, tad esam garīgi dzīvi cilvēki, kam ir dzīva cerība un dzīva ticība. Jēzus augšāmcelšanās un ticība tam pārveido dzīvi par pastāvīgiem svētkiem, maina un svēta visu. Nevaram izslēgt, ka kodolieroči tiks lietoti Ukrainā, bet.. Totāls atomkarš nebūs, jo, ir rakstīts Bībelē, ka šī planēta un cilvēces vēsture beigsies, kad Jēzus nāks atpakaļ. Ticībā Jēzus augšāmcelšanai, optimismam ir ārkārtīgi stiprs pamatojums.
Šodienas bauslis: Bez pārliecības par Jēzus augšāmcelšanās atrodamies tumsā, un pesimismam ir ārkārtīgi stiprs pamatojums.
Šodienas evaņģēlijs: Jēzus IR augšāmcelies un ticībā tam, optimismam ir ārkārtīgi stiprs pamatojums.
Gribētu īsi rezumēt savu teikto:
1. Jēzus ir uzvarējis nāvi.
2. Jēzus ir atvēris ceļu uz Debesu Valstību.
3. Jēzus dzīvo un valda.