Sprediķis 2.svētd.pēc Ziemsvētkiem
Jēzus krusta nāve un sekas no tās ir galvenā tēma otrajā lasījumā. Īsumā varam teikt, ka, ja Jēzus nebūtu miris Golgātā pie krusta, mums nekā nebūtu, bet caur Jēzus krusta nāvi, caur ticību Viņam, mums ir viss. Piedošana, žēlastība, atklāti noslēpumi, Debesu Valstības mantojuma tiesības, Svētais Gars sirdī u.t.t. Evaņģēlijā ir sīkāka mācība par Jēzus godību. Kur redzēt, kā redzēt u.t.t. Jēzus piedalījās kāzās. Laulība nav vienīgā vieta, kur varam redzēt Jēzus godību, bet viena no tām. Jēzus piedzima un uzauga ģimenē, klasiska ģimene ar audžutēvu un māti. Piedaloties šajās kāzās Jēzus deva Savu svētību ne tikai šim pārim, bet visiem laulātiem pāriem visos laikos un visās vietās. Tas nozīmē, ka visiem vajadzētu precēties vienā vai otrā veidā.
Lielākai daļai cilvēkiem ir aicinājums precēties fiziski, parastā laulībā šajā pasaulē. Nav pavisam viegli vienam vīrietim un vienai sievietei lai dzīvotu kopā līdz kapa malai. To viņi var tikai ar Trīsvienīgā Dieva palīdzību. Tāpēc visiem kristiešiem un īpaši laulātiem pāriem vajag katru dienu darīt kā šis pāris evaņģēlijā darīja. Ielūgt Jēzu pie sevis, savā laulībā. Katru dienu ir jālūdz, lai Jēzus palīdzētu un dotu abiem laulātiem pazemību un spēju uz pašaizliedzību. Es pazīstu vienu kristīgu pāri, kuri ir bijuši laulībā 51 gads, ar četriem bērniem. 51 gads kopā ir prasījis pazemību un pašaizliedzību, diezgan no abiem, tā ir visās laulībās. Pirms septiņpadsmit gadiem vīram bija insults. Viņš nav totāli kopjams uz gultas, bet nopietnas traumas viņam ir. Sievai ir ko darīt diezgan lai koptu viņu, bet to viņa ir darījusi ar mīlestību septiņpadsmit gadus. Šajā laulībā Jēzus godība parādās ļoti spilgti caur pašaizliedzīgu mīlestību.
Ja tā sieva vadītos pēc pasaules godības standartiem, viņa būtu izmetusi to vīru laukā pirms septiņpadsmit gadiem un dabūtu citu, kam nav bijis insults. Bet to viņa nedarīja un ar to viņa parādīja, ka viņai ir Svētais Gars sirdī, ar to Jēzus godība atspīdēja viņā un caur viņu. Te ir būtiska mācība. Pasaules godība ar mazo burtu un Jēzus Godība ar lielo burtu ir pavisam atšķirīgi. Pasaules godība, kas patiesībā nav nekāda godība, parādās Privātas dzīves vākos, kad kāda slavenība apprecas ceturto reizi un tā sieviete, kas nemaz nav jaunava, stāv baltā kleitā. Tā ir viltus, neīsta godība. Jēzus godība toties parādās visās laulībās, kur vīrs un sieva spēj palikt kopā līdz kapa malai. Kā atšķirt Jēzus un pasaules godību, kā redzētu Jēzus godību? Ir jāskatās uz Jēzu pie krusta, uz Viņa izlietām asinīm. Tur ir Jēzus godība viskoncentrētākā veidā. Uz šo skatu neviens nevar būt vienaldzīgs. Ja cilvēks skatās uz Jēzu pie krusta, un nesāk ticēt, tad mirst viņa spēju redzēt Jēzus godību. Ja cilvēks skatās uz šo ainu, un sāk ticēt, un nopietni paliek ticībā, tad lēnā garā dzimst un pieaug viņa spēja redzēt Jēzus godību.
Tiem, kam nav aicinājums apprecēties miesiski šajā pasaulē, ir aicinājums garīgā aspektā apprecēties ar Jēzu. Visiem ir jādomā par sevi, ka viņi ir garīgā laulībā ar Jēzu, ka vajag saglabāt mīlestību un uzticību šajās attiecībās. Ādams atzina savu sievu Ēdenes dārzā un viņa dzemdēja. Tas ir bijis standarts visos laikos un visās vietās pasaulē līdz pēdējiem piecdesmit gadiem.
Bet aptuveni pēdējos piecdesmit gados anomālijas, perversības un nepareizības, ko sauc par homoseksuālitāti ir izplatījušās un palikušas atzīstas un uzskatītas par normām. Diemžēl šī maldu mācība ir atnākusi uz Latviju. Novembrī Satversmes tiesa nolēma, ka viendzimumpāriem ir jābūt tādas pašas tiesības kā ģimenēm. Cik es saprotu, ST pārkāpa savu pilnvaru, viņiem ir jāizskaidro ko Satversme saka, bet viņi nedrīkst nolemt pretrunā ar Satversmi.
Novembrī ST uzkāra balto karogu savā tornī. Viņi padevās maldīgai, liberālai mācībai no rietumeiropas un gala rezultātā viņi padevās sātanam. Nacionāla apvienība nav palikusi parādā ar atbildi un Ceturtdien, Saeima nolēma tālāk izskatīt likumprojektu saistībā ar šo spriedumu, lai nostiprinātu ko Satversme saka, nevis ko ST ir nolēmusi. Tas nozīmē, ka Saeima vēl nav uzkārusi balto karogu savā tornī un ir cerība, ka arī neuzkarinās. Mums ir jālūdz par Saeimas deputātiem, lai viņi stāvētu patiesībā, lai viņi padodas Dievam un ne sātanam. Viens vīrietis, viena sieviete, laulībā, un viņu kopīgie bērni. Tā ir patiesība no Ēdenes dārza un uz priekšu. Normālas seksuālas attiecības ārpus no laulības ir arī grēks, bet ar vienu būtisko piebildi. Tās tomēr ir grēks saskaņā ar dabu.
Bet homoseksuālas attiecības ir kategorisks grēks visos gadījumos un ir grēks pret dabu. Čikāgas piecīšiem ir taisnība: sekss ir labs, sekss ir labs, tā kā mamm un paps to dar, jā, bet.. Visi citi varianti ir aizliegti un grēcīgi. Bībelē vīns ir simbols par prieku, par svētkiem un par pestīšanu. Bībelē vairākās vietās brīdina, ka nedrīkst dzert pa daudz vīnu, bet kategoriski neaizliedz vīnu. Ja mēs runājam burtiski par vīnu es protams mudina visus lai būtu piesardzīgi. Bet ja mēs uztveram vīnu kā simbolu par to īsto prieku, kas nāk no Dieva, tad vajag dzert dūšīgi un daudz. Šajās kāzās vīns izbeidzās. Tā ir arī ar pasaules tukšiem priekiem, tie izbeidzas. Garšīgs ēdiens, luksīgas preces, alkohols un visi citi pasaules lēti prieki ātrāk vai vēlāk izbeidzas tādā veidā, ka tie nedod cilvēkam īstu prieku un gandarījumu sirdī. Bet Svētā Gara prieks, vīna simbolā, neizbeidzas kristīgajā baznīcā. Trīsvienīgajam Dievam ir vienmēr vairāk ko dot, Viņa prieka avots ir neizsmeļams.
Šodienas bauslis: Mums ir jāielūdz Jēzus savā dzīvē un visiem ir garīgā ziņā jāapprecas ar Viņu.
Šodienas evaņģēlijs: Jēzus vīns nebeidzas, proti, Viņam ir vienmēr vairāk un dziļāks prieks, ko dot.
Gribētu īsi rezumēt savu teikto:
1. Bez Jēzus krusta nāves mums nebūtu nekā.
2. Caur Jēzus krusta nāvi mums ir visa Trīsvienīgā Dieva bagātība.
3. Jēzus godība parādās, kur cilvēks ir spējīgs uz nesavtīgo mīlestību.
Jaunākie ieraksti
-
Citāts no mācītāja sprediķa 28.02.2021.
26. feb. 2021 -
Sprediķis - Gavēņa laika 2.svētdiena
26. feb. 2021 -
Sprediķis - Gavēņa laika 1.svētdiena
24. feb. 2021 -
Rekolekcijas
18. feb. 2021 -
Sprediķis Pelnu dienā
17. feb. 2021 -
Pelnu dienas Dievkalpojums
16. feb. 2021 -
Sprediķis Esto Mihi - Svētdiena pirms gavēņa laika
12. feb. 2021